Description
Buy NerdMiner NerdQaxe++ Rev 6.1 Bitcoin Miner
Buy NerdMiner NerdQaxe++ Rev 6.1 Bitcoin Miner. NerdMiner NerdQaxe++ Rev 6.1 (6Th) of SHA-256 algorithm with hashing power of 6Th/s at 100W power consumption.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | NerdMiner |
|---|---|
| Model | NerdQaxe++ Rev 6.1 (6Th) |
| Size w/o | 20 x 11 x 5.8mm |
| Voltage | 100-220v |
| Fan | 2 |
| Noise level | 40db |
| Power | 100W |
| Interface | WiFi |
| Temperature | 0 – 40 °C |
| Humidity | 10 – 90 % |
| Warranty | No post-delivery coverage is included |





Randy –
Setup was relatively easy, Kind of a fun product
Brian Anthony –
Product arrived earlier than expected. Thanks to the seller
Alex Thomas –
Everything arrived correctly!
I haven’t tested it yet, but when I do, l’ll comment again.
Fran Kingsley –
Very good.
Still working.
Allen Maxwell –
Great product. Working well, recommend this seller.
Benoit Joshua –
Fast shipping and a good price. The product is working great.
Joe Bryan –
Pretty easy to set up, just make sure you change the wallet address to your own. Consistantly getting good hash rate.
Joe Bryan –
Easy to set up, Consistantly getting good rate.
John Arnold –
Recommend this seller. Satisfied with the product and I’m buying more from this seller soon
Thomas Garrick –
Best quality from this seller. I’m very happy.
Tony Franklin –
Excellent service from this store and i will look to them for additional mining equipment.
Hugh Orally –
This is my second order from this store. They came very well packaged. I can highly recommend.
Trevor Terry –
Legit seller. Hardware matches the description and what has been shown.
Jeremy Stewart –
This is indeed the 6.1 version. I’m satisfied